четвер, 28 травня 2020 р.

Це під силу кожному

   На кожній присадибній чи дачній ділянці завжди є місце для квітників. Квіти це не тільки краса, але й своєрідна релаксація. Зупинивши свій погляд на гарному квітнику – зразу відчуваєш гармонію в душі.
Звичайно, краса потребує і багато турбот. Іноді буває й таке, що бур’яни ростуть швидше від культурних рослин, і доводиться часто прополювати клумбу, а ще ж є і город, який також потребує догляду. На все катастрофічно не вистачає часу.
  І ось одного разу, переглядаючи журнали для підготовки тематичної виставки у відділі сільськогосподарської літератури, я побачила статтю про різні методи мульчування, в тому числі і агроволокном. Мені ця ідея відразу сподобалась, і я вирішила втілити її у життя. Якраз на моїй дачній ділянці і клумба підходяща знайшлась для практики.           
  Квіти спочатку росли просто серед газонної трави. Я викопала газон. Правда, зробила це ще з осені, і на весну залишилося лише розрихлити землю, розрівняти її і стелити агроволокно. У мене – Plan-protex (Польща) щільністю 50. Воно однакове на дві сторони, тобто пропускає вологу і повітря незалежно від того, якою стороною покласти його на землю. Виміряла ширину клумби –
 60 см, і довжину - 8м. За цими розмірами відрізала агроволокно, добавивши до кожної сторони по 5 см для підгинання. Оскільки мої квіти вже давно росли на клумбі, я не стала їх викопувати, а поклала  тканину поверх.
Рослини були обрізані на зиму, тому вони не високого росту. Над ними зробила хрестоподібний розріз, і витягнула їх з-під агроволокна, кутики розрізу загнула під тканину і навколо задекорувала каменями. Покриття вирівняла, щоб не було складок, і прикріпила до землі металевими шпильками, товщина дроту – 0,4 мм, а довжина – 10 см (мені їх зробив чоловік).Так гарантовано його не зірве вітер, і не пошкодять тварини, які забігають на ділянку. 
Між газоном і клумбою закопала бордюрну стрічку, шириною 15 см, щоб газонна трава не проростала у клумбу.Стрічка виступає над землею на 5 см, так кора не буде висипатися з клумби, і буде зручно косити газон.
   Замульчувала агроволокно корою дуба і сосни, яку ми самі назбирали в лісі з дерев, які впали після буревію. Вийшла непогана клумба, ще й  використано бюджетний варіант.

Квіти розростуться до середини літа і гарно прикриють кору. Бур'яни деякий час не будуть з'являтися на клумбі. А ті, що проростуть - можна буде легко виполоти. Надіюсь, їх буде не багато.
Повірте, це під силу кожному, і зовсім не складно. Основне мати велике бажання, хорошого помічника, матеріал для роботи,  і клумба легкого догляду готова!

 Бажаю успіху!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар