середа, 13 травня 2020 р.

Чарівна клівія

  Я отримала в подарунок чарівну  квітку, яка цвіла гарною парасолькою оранжево – жовтих квіточок, схожих на маленькі лілії. Мені стало цікаво, яку ж назву має ця рослина? Прийшлось переглянути багато літератури по квітникарству, щоб знайти фото квітки, яка мене цікавила – це клівія.
 Зазвичай, чим красивіша рослина, тим вона примхливіша, а клівія - прекрасна, але при цьому не вимоглива, у чому я переконалась на власному досвіді. На моєму підвіконні клівія росте уже три роки, і не потребує особливого догляду: регулярний полив, підживлення. Тобто, все так, як і з іншими квітами.
    Кімнатна клівія прекрасна і під час цвітіння, і в період спокою, оскільки красиві не тільки квітки рослини, а й її соковите темно-зелене листя.  Ім'я своє клівія отримала на честь герцогині Шарлотти Клайв, однієї з гувернанток англійської королеви Вікторії.
  Виявляється, клівя належить до рослин - довгожителів, оскільки при комфортних умовах і належному догляді вона може прикрашати квітами ваш будинок більше сорока років! Чим старшою стає рослина, тим рясніше вона цвіте, а деякі екземпляри здатні формувати відразу по кілька квітконосів, причому два рази на рік.
Цього року моя клівія зацівла у січні, квіти трималися більше місяця. І яким же було моє здивування, коли у квітні знову зявився квітконос! Рослинка вже цвіте майже місяць, та має ще багато бутонів, що дуже мене тішить.
 Клівія потребує яскравого розсіяного світла (західне, східне або південно-східне підвіконня). Але так склалося, що моя квітка стоїть на північно-східному підвіконні, але вона не скаржиться, і гарно  квітує, тобто вона досить невибаглива.
   Клівія  належить до родини Амарилісових, і є ніби перехідною рослиною від цибулинних до кореневищних. У неї коротке соковите кореневище з товстим м'ясистим корінням. Всі частини клівії використовуються у фармакології, але слід пам'ятати, що коріння і листя її токсичне, оскільки містить лікорин, що викликає підвищене слиновиділення, блювоту, а у великих дозах навіть параліч, тому потрібно бути обережними при пересаджуванні, враховуючи ці властивості рослини. Клівія не терпить неспокою: не переставляйте і не крутіть горщик під час цвітіння або утворення бутонів, не пересаджуйте рослину, поки коріння не почне виповзати з дренажного отвору. Зволоження рослини повинно бути помірним, між поливаннями верхній шар ґрунту в горщику повинен просихати. Вода для поливання потрібна м'яка, відстояна.
   Клівія належить до рослин знака Стрільця, тому тим, хто народився під цим знаком зодіаку, вона допомагає зберегти життєлюбність і захищає їх від негативних впливів. 
  Вирощуйте цю чарівну квітку на свої підвіконнях, вона не завдасть вам клопоту, лише буде тішити ваш погляд чарівними квітами.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар