понеділок, 4 травня 2020 р.

Весняне диво - сакура


     Весна в Україні – це найбільш благодатна пора для більшості романтичних натур. Ба більше, навіть віддалені від романтики люди відчувають подих істинного благословення, яке завжди приходить з весною. І коли до цього відчуття долучається тонкий японський колорит, народжується справжня ейфорія.
     Більшість декоративних вишень родом з Японії й Китаю, а сама назва об'єднує цілий ряд сортів і гібридних форм, основна частина яких відноситься до декількох видів – залозистої, пилчастої та дрібнопилчастої вишні.
Нині декоративну японську вишню вирощують майже в усіх куточках світу, догляд за культурою не складний, а неймовірна краса квітучого дерева перетворює навколишній вас садовий ландшафт на райський куточок.
Сакури можуть бути різної форми та розміру, в залежності від обраного вами сорту чи гібриду. Тільки деякі з них утворюють плоди, які не придатні для споживання.
     Головна цінність дерева – його цвітіння, що припадає на весняні місяці й триває близько двох тижнів. У більшості сортів квіти розвиваються на рубежі квітня і травня, але є також деякі квітучі сорти, які повторюють цвітіння восени.
Сорти й види японської вишні для вирощування в саду
    Сорт дрібнопилчастої вишні «Amanogawa» (Prunus serrulata). Форма крони дерева стовпчикова, висота близько 6-7 метрів. Розквітає на початку травня, квітки великі, блідо-рожеві або яскраво-рожеві, дуже численні та злегка ароматні.
    Найвідоміший плакучий сорт — вишня Кіку шідаре (Kiku Shidare Sakura) з зонтичною кроною.
   Квітки махрові, блідо-рожеві, розкриваються на початку травня. Рослина досягає висоти близько 3-5 м, щорічний приріст становить 20 см. Часто даний сорт формують у вигляді штамбового деревця.
     Дрібнопилчаста вишня «Канзан» (Prunus serrulata «Kanzan»). Сорт названий на честь японської гори й завдяки своїй надзвичайній декоративності найбільш часто вирощується в садах.
     Чудовий сорт «Широ-фуген» характеризується тривалим періодом ефектного цвітіння. Квіти дуже великі, махрові, білі з ніжним рожевим відтінком. Розпускаються в самому кінці весни.
    Сорт «Шогецу» (Shogetsu) вважається одним з найвишуканіших сортових форм. Пагони покриті напівмахровими біло-рожевими запашними квітками на довгих ніжках.
     Для вирощування вишні японської в невеликих садах ідеально підійде різновид вишні курильської або альпійської (Prunus/Cerasus nipponica) «Діамант». Це невеликий чагарник з повільним зростанням.
       «Роял бургуні» — дерево привертає погляд рожевими махровими квітками на тлі незвичайного коричнево-фіолетового листя. Цвіте в травні.
     Окаме — гібрид вишні Фудзі (Prunus/Cerasus incisa) і вишні тайванської (Prunus/Cerasus campanulata). Ефектне декоративне вишневе дерево з округлою густою кроною, рясно посипане навесні темно-рожевими квітами.
     Вишня залозиста (Cerasus glandulosa) відома також як китайська вишня чагарникова або карликовий квітучий мигдаль.
       Окремо хочеться відзначити такі плакучі сорти вишні Фудзі (Prunus incisa) як: карликовий «Frilly Frock» зі строкатим листям і «Пендула» з ажурною пониклою кроною з тонких і довгих пагонів. «Frilly Frock» виростає до 150 см у висоту і завширшки всього 80 см, тому ідеально підходить для горщикового озеленення садів і балконів.

    Для того, щоб у повній мірі насолодитися цвітінням сакури, варто завітати в Ужгород. Отож, пропоную коротеньку онлайн-мандрівку Ужгородським ботанічним садом.
    


Підготувала Наталія Мучка

Немає коментарів:

Опублікувати коментар