четвер, 9 квітня 2020 р.

"Дивовижна рослина - актинідія"


     Міні-ківі або актинідія дістала свою назву за формою квіток, які схожі на зірки (з лат. «actis» переводиться як зірка). У природі їх налічується більше сорока сортів. На присадибній ділянці актинідія може рости і для плодоносіння, і для прикраси.
Міні-ківі має квітки обох статей, тому для отримання плодів необхідно висадити на ділянці і чоловічий і жіночий вид культури. Плоди — повні соку, мають солодкий і насичений смак. Цікавою особливістю плодів є те, що вони міняють свій аромат від року до року. Іноді ягоди пахнуть ананасом, іноді – яблуком.
Розмножують міні-ківі:
  • насінням;
  • вкоріненням живців;
  • щепленням

     Зберігається насіння в сухих і прохолодних місцях. Навесні їх висівають в спеціальні невеликі ємності. Перші сходи з’являються вже через п'ятнадцять днів. Після розпускання перших листочків сіянці пікірують або висаджують в ґрунт.
      Уважно віднесіться до вибору місця посадки рослини. Оптимальною є практично затінена територія, куди сонячні промені потрапляють всього на декілька годин на добу. Оптимальний час посадки – сам початок літа або весна.
      Глибина ямки –не більше сімдесяти сантиметрів. У кожну ямку слід насипати дренажний шар, завтовшки 10-15 см. Для цих цілей найкраще підійде шлак з кам'яного вугілля. Дренаж засипають шаром ґрунту, який змішується з добривами і перегноєм. На кожну ямку потрібне відро перегною і до трьохсот грам мінеральних добрив. Вона виконується після того, як осяде земля. Щоб уникнути опіку кореневої системи, на ґрунтосуміш з добривами насипають шар чистого ґрунту і поливають його. Саджанець необхідно встановити в ямку настільки акуратно, щоб не зруйнувати прикореневу грудку. Ґрунт навколо рослини треба трохи утрамбувати і добре полити. Лунку робити не потрібно, щоб не скупчувалася дощова вода. В період приживання актинідію необхідно прикривати папером або марлею від попадання прямих сонячних променів.
     Оптимальною температурою для висадки культури вважається 18-24˚С, а найкращими умовами – достатня вологість і помірне сонце. Обприскувати живці необхідно раз на день. При дотриманні усіх посадочних умов, формування кореневої системи відбувається за місяць, після чого актинію можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Взимку актинідію краще прикрити опалим листям. Саджанці культури не потребують обрізання ні до посадки, ні після неї.
Навіть при мінімальному догляді ця оригінальна рослина радуватиме Вас своїми кольорами і плодами.
Наталія Мучка — бібліотекар відділу


Немає коментарів:

Опублікувати коментар