четвер, 30 квітня 2020 р.

Засоби захисту рослин природного походження

Настав травень. І хоч погода не дуже тішить нас теплом, та рослини активно розвиваються. Відповідно розвиваються і шкідники, для яких вже є вдосталь соковитої їжі. Отже, для садівників, городників, квітникарів наступає гаряча пора – вберегти молоді пагони рослин від шкідників та хвороб. Кому на присадибних ділянках не хочеться використовувати для цього отрутохімікати у пригоді стануть народні засоби – настої інсектицидних та фітонцидних рослин. 

ГІРЧИЦЯ 

Щоб слимаки не нашкодили капусті, перцю, хості та іншим рослинам, посипте ґрунт навколо них сухою гірчицею.

Впоратися з нападом пильщика, вогнівки, клопів, трипсів, попелиць, листогризучих гусениць можна спробувати, обприскавши дерева і чагарники ось таким настоєм: залийте 100 г сухої гірчиці 10 л води і настоюйте 2 доби. 
Гірчичний порошок
Після проціджування додайте ще 10 л води і у кожне відро влийте 40 г рідкого мила, щоб настій краще прилипав до листя і стебел. Плодові дерева і кущі обробляють таким способом через 2 тижні після цвітіння. Цим же настоєм обробіть капусту, коренеплоди і квіти, якщо вони піддалися атаці попелиці, клопів і трипсів.
ЦИБУЛИННЯ
Кліщі підуть з полуничної грядки, якщо по ній розкидати лушпиння цибулі.
Обприскування настоєм лушпиння відлякає морквяну муху. Для його приготування потрібно запарити у 5 л окропу 5 склянок лушпиння і настояти 1 добу. Застосовувати після проціджування.
Цей же настій використовують для обробки огірків, коли у них жовтіє листя.
ЧАСНИК
Досить ефективним проти гусениць і попелиці є настій часнику. 
Для його приготування подрібнюють 1 склянку часнику, заливають його 1 л води і настоюють 5 діб у щільно закритому посуді в темному місці. Потім розбавляють у 10 л води, проціджують і обприскують рослини. Цей настій застосовують і проти фітофтори при зав’язуванні томатів. Щоб позбавити насадження від кліщів, попелиць і медяниць, їх обробляють трохи іншим настоєм часнику: 200 г  подрібнених дольок настоюють в 10 л води протягом 24 годин, проціджують і додають 40 г мила.
ПОПІЛ
Настій попелу можна використовувати для боротьби з попелицею. 
Деревний попіл
Для цього    1 кг деревного попелу потрібно залити 10 л води і витримати протягом 7 днів. Потім акуратно злити, додати 30 г господарського мила і обробити рослини триразово протягом 1 тижня.
Можна просто посипати попелом скупчення попелиць на листках.
Деревним попелом посипають також посіви редиски, руколи капусти, кущики алісуму щоб захистити їх від хрестоцвітої блішки.
Жовтий аґрусовий пильщик нападає на кущі під час дозрівання ягід, коли застосовувати хімікати не можна. Тому спершу обробіть кущі мильною водою, а потім посипте попелом: шкідник не зможе харчуватися і покине аґрус.
Це тільки декілька найдоступніших рецептів для боротьби з шкідниками саду і городу, які підказали мені, поділившись своїм досвідом, дописувачі різних періодичних видань, які є  знаходяться у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської ОУНБ.
Бажаємо вам гарних врожаїв!Немає коментарів:

Опублікувати коментар