понеділок, 27 квітня 2020 р.

Чарівні квіти весни

     Вже прокинулися, зачаровуючи своєю ніжністю і жагою до життя, перші весняні квіти. Саме час поговорити про ті рослини, які починають прикрашати наші сади першими у сезоні. 
 Ранньою весною зацвітають: проліски, нарциси, крокуси, тюльпани, гіацинти, іриси, амариліс, мускарі, анемони, рябчики та ін. Я хочу розповісти про свої найулюбленіші.
      Саме крокуси та проліски повертають життя в сад, прокидаючись від зимового сну. Ці перші весняні квіти майже не потребують догляду, бо висаджені з осені цибулини володіють достатнім запасом поживних речовин.
     Чарують своїм різнобарв'ям та ароматом — гіацинти. Це цибулинний багаторічник, який росте у Західній та Центральній Азії. Цвітуть вони в квітні – на початку травня. За температури від + 10 °С цвітіння продовжується 20-25 днів, але вона стає вищою, тим швидше закінчується їх цвітіння.
    Компактні групки пролісків прикрашають порожні галявини, альпінарії і місця під плодовими деревами. Особливо красиво виглядають міксбордери з первоцвітів на фоні декоративних кущів, що тільки прокидаються після зими.
     Дуже практичний і нарцис, і тюльпан – невибагливі до догляду і ґрунтів і мають високу морозостійкість.
Нарцис може рости як в тіні, так і на сонці. Квітка не потребує багато вологи, але не переносить її надлишку. Висаджують цибулини в кінці літа – на початку осені. Але це стосується тільки нових квітів.
     Тюльпан-розквітає після нарциса. Віддає перевагу добре освітленим ділянкам, легкому супіщаному ґрунту з хорошим дренажем. Може рости і в тіні, але помітно втрачає декоративність. Також не любить застою води. Висадка в середній смузі, зазвичай, відбувається після 15 вересня. При цьому земля повинна мати температуру не вище +7 ° C. В занадто теплому ґрунті коренева система формується повільно, через що є ризик її ураження хворобами. 
        Кожна з цих цибулинних рослин заслуговує на увагу.
    Отож, завітайте до бібліотеки після закінчення карантину і ви зможете детальніше ознайомитись, як виростити ці прекрасні квіти в себе вдома.
Наталія Мучка

Немає коментарів:

Опублікувати коментар