неділя, 12 квітня 2020 р.

А що ж у нас на підвіконні?

    Корона вірус. Вимушений простій. Весна... В душі неспокій. І щоб усе це пережити, шукаємо собі заняття. 
    У пригоді тут стають матеріали з різних періодичних видань, які приходилося опрацьовувати при підготовці тематичних виставок у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської ОУНБ, де я працюю. 
   Згадалася стаття з журналу "Дім. Сад. Город."  про незвичайний спосіб висівання розсади - у самокрутку.  
Рулон - самокрутка

Запам'ятався він тим, що у період пророщування контейнер з розсадою займає на підвіконні мало місця. Рослинки до моменту розсаджування у ґрунт не переростають, і є досить міцними.

А поки розсада підросте, набереться сили, то й світловий день стане довшим, потепліє, і розсаджені рослини можна виставити на закритий балкон.
І я вирішила спробувати. Для цього мені знадобиться туалетний папір, поліетиленовий пакет по ширині паперу і насіння квітів.На столі розклала поліетиленовий пакет, на нього поклала шар паперу, покропила його водою, щоб був вологий, не мокрий. Тоді розклала насіння айстр, лобелії, петунії, портулаку на відстані 0,5 см від верхнього краю, і зверху - ще один шар паперу. Знову злегка покропила водою та скрутила рулончик. Самокрутки поставила у стакан, наливши на дно один сантиметр води.
Насіння проросло

 Надалі потрібно слідкувати, щоб у стакані постійно був одинаковий рівень води, тоді молоді сіянці будуть добре рости.
Молоді рослинки досить міцні, їх можна легко взяти в руку і навіть такими маленькими розсадити у гошечки, корінчики не обриваються.
А ще можна розкрутити рулон, і ось так  досипати на папір трішки землі, знову скрутити самокрутку та й поставити рослинки на дорощування.  
У самокрутку підсипана земля
 І ось тепер на підвіконні кімнатні квіти змушені були поступитися місцем розсаді.

Дорощування розсади
 Спробуйте і собі попрактикувати з розсадою у такий спосіб. Повірте, це дуже цікаво і зручно, особливо для вирощування розсади квітів, які мають дуже дрібне насіння.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар