понеділок, 23 березня 2020 р.

Захистимо айстри від хвороб

     Не менше за шкідників нашим айстрам докучають і хвороби, спричинені грибами, бактеріями та вірусами, які активно розвиваються за несриятливих  ґрунтово-кліматичних умов.
     Найбільш поширеним і шкідливим захворюванням є фузаріоз. Від нього рослини в'януть, здебільшого - під час утворення бутонів і на початку цвітіння. Захворювання починається з кореня згодом захворювання переходить на наземну частину. Уражене коріння має буре забарвлення і стає слизьким. Біля кореневої шийки на стеблах розвивається білий міцелій із спорами. Листя темнішає і скручується.
     Головним джерелом інфекції є ґрунт, з якого гриб проникає в коріння рослини і провідними судинами поширюється у стебло, перешкоджаючи пересуванню поживних речовин і вологи. Другим джерелом інфекції може бути насіння. Помічено, що при ґрунтових посівах, особливо підзимніх, захворювання зустрічається рідше.
Інфекція в ґрунті зберігається 5-7 років, тому основним профілактичним засобом є сівозміна, тобто айстру повертати на попереднє місце можна не раніше, ніж через 7 років. Також слід уникати   внесення в ґрунт свіжого гною, бо під час цього збільшується ступінь ураження рослин фузаріозом. Позакореневі  підживлення айстр калійною сіллю також зменшує ступінь ураження.
     Пошкоджені фузаріозом рослини найкраще помітити у спекотні дні, тому що вони мають ознаки зів'ялості. При перших проявах захворювання необхідно видалити всі хворі рослини з частиною ґрунту, у відрі (щоб не осипалася земля) винести їх з грядки та спалити. Наприкінці вегетації всі рослинні залишки обов'язково спалити. 
    Рекомендують також проводити профілактичні поливи рослин фунгіцидами, наприклад 0,2 % розчином фундазолу, за норми 10 л на один метр квадратний. Поливати потрібно так, щоб коріння було повністю зволожене. Такі заходи можна проводити тільки на невеликих грядках, а на присадибних ділянках бажано взагалі не вносити в ґрунт отрутохімікати. 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар