пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Посіви, погода, нестача вологи: що буде далі?


      Цьогорічна зима нас дивувала неймовірним теплом. Таке враження, що місяці переплутали, який коли має приходити. Ні снігу, ні інію, ні різдвяних морозів… Лише лютий трішки сипнув сніжинками та трохи знизив температуру. Та якщо тепла зима є безсумнівним плюсом, то відсутність опадів може серйозно позначитися на врожаї 2020 року.
     Сезон 2019/20 для озимих, як і в попередні роки, видався відносно складним. Ще восени 2019 року аграрії всієї України говорили про нестачу вологи та проблеми з отриманням сходів на полях. На багатьох площах відмічається зрідженість посівів озимої пшениці та засихання рослин. Через такі аномальні погодні умови у середині лютого фермери активно почали підживлювати посіви озимих і закривати вологу.
    Останнім часом все більшої популярності набувають операції із внесення рідких комплексних добрив у насіннєве ложе разом із посівом ярих культур. Ця технологія дає можливість забезпечити молоді проростки мінеральним живленням та забезпечити їх повноцінний розвиток. Також, доречним є застосування препаратів, що знижують негативний вплив від посухи, критично низьких чи надмірно високих температур. Справді, в нагоді стають коректори живлення, біостимулятори та бактеріальні препарати, призначені для того, щоб покращити якість кінцевої продукції.
      Здорові рослини із потужною кореневою системою менше уражуються хворобами, що дає змогу якщо не заощадити на вартості пестицидів, то хоча б підвищити їхню природну ефективність та зберегти якісні і кількісні показники урожаю. 
    За прогнозами експертів у 2020 році Україна може зібрати 65-70 млн т зернових і зернобобових культур. Нижня межа зниження врожаю у поточному сезоні може становити 15-20% до минулорічного рівня валового збору. При цьому, верхня залежатиме від економічних факторів і погоди, «яка змінюватиметься, поки комбайн не піде у поле».
     З огляду на агрокліматичні умови, що склалися на початок березня 2020 року, українські фермери роблять скромніші прогнози врожайності культур та сподіваються, що нинішній сезон буде більш вдалим, ніж попередній.
       Про проблеми, які склалися у зв'язку з погодними умовами і як досягти хорошого врожаю ви зможете дізнатися, відвідавши відділ сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, де діє виставка літератури і періодичних видань «Погода. Волога. Добрива. Урожай».
                                                                                Наталія Мучка — бібліотекар відділу

Немає коментарів:

Опублікувати коментар