пʼятниця, 18 жовтня 2019 р.

Вирощування слив. Вітчизняний досвід

    Красивий сад навесні, коли все навкруги буяє цвітінням, а ще кращий влітку і восени, коли під вагою плодів нагинаються гілки.
    Слива – одна з найбільш поширених плодових культур із групи кісточкових. Ця плодова культура за рахунок підбору сортів може давати урожай з початку липня до кінця жовтня. А сливи пізніх сортів можуть зберігатися в холодних умовах значний період – до двох місяців.  Ціниться вона за високі дієтичні та смакові якості плодів, у яких містяться цукри, органічні кислоти, вітаміни С, В₁, В₂, В₉,Р, РР, Е, провітаміну А (каротину), пектинових і дубильних речовин, мінеральних солей.
    Серед всіх кісточкових культур слива в Україні за площами насаджень поступається тільки яблуні. Вона добре росте і дає високі врожаї на достатньо вологих і родючих грунтах. Мало придатні для неї піщані грунти, які погано утримують вологу.
    На сьогоднішній день українськими вченими зібрано велику колекцію сортів слив, придатних для вирощування як в колективних садах так і на присадибних ділянках. Серед них: Чачакська рання, Фінікова, Президент, Городищенська синя, Кармен Блю та багато інших.
   Але яким би вдалим не був сорт, він нічого не вартий без належного догляду. Адже коли сад вчасно обрізаний, підживлений, политий, захищений від хвороб та шкідників – тоді сорти проявлять себе у всій своїй красі.


У відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки  діє виставка літератури «Вирощування слив. Вітчизняний досвід», на якій представлені книжки найновіших видань, статті науковців, садівників-любителів, які мають чималий досвід у вирощуванні слив, і розповідають про це читачам на сторінках різних періодичних видань.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар