вівторок, 10 вересня 2019 р.

Лісовий комплекс в умовах ринкового господарювання


У відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної бібліотеки  діє виставка літератури «Лісовий комплекс в умовах ринкового господарювання». Вона  присвячена Дню працівника лісу, що відзначається в третю неділю вересня.
Ліси України за своїм призначенням і розміщенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та інші функції і забезпечують потреби суспільства в лісових ресурсах. Україна займає 8 місце в Європі за площею лісів та 6 місце за запасами деревини.
Лісове господарство України характеризується нині кризовим становищем: стан лісів не відповідає економічним і екологічним вимогам, площа лісів за останнє тисячоліття скоротилася більше ніж утричі, відбулося антропогенне переформування лісових ландшафтів, зниження їх природної продуктивності, збідніння біорізноманіття. Лісові насадження виснажені надмірними рубками, їх природно-захисні функції нижчі ніж потенційно можливі.
 Через відсутність інвестицій залишаються низькими темпи лісовідновлення і лісорозведення, поглибилась диспропорція між лісоресурсною базою, можливостями лісоексплуатації та лісоспоживання.  Деревина, що є основним продуктом лісогосподарських підприємств і найбільш поширеним та універсальним матеріалом, має велике значення в економіці країни і суттєво впливає на розвиток багатьох галузей: промисловості, транспорту, будівництва тощо.
Лісове господарство входить до лісопромислового комплексу, до якого належать також  деревообробна, целюлозно-паперова, лісохімічна і гідролізна промисловості. Продукція одного виробництва є сировиною для іншого. Лісозаготівельні підприємства дають деревину для лісопильних заводів. Пиломатеріали – вихідна сировина  для меблевих фабрик. Відходи лісозаготівлі і деревообробки використовують у лісохімії, а також для виробництва паливних гранул. Тому вигідно створювати лісохімічні комбінати, де послідовну обробку деревини можна поєднувати з повною переробкою відходів.
Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку і ознайомитися з матеріалами виставки, які розповідають про проблеми лісопромислового комплексу і шляхи їх вирішення.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар