неділя, 2 червня 2019 р.

Чарівний світ ірисів


У  відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки цікаво пройшла  година прекрасного «Чарівний світ ірисів».
У залі бібліотеки
 Починаючи з відділу каталогів відвідувачів «зустрічали» букети ірисів різних сортів. Запах стояв неймовірний, кольори – різнобарвні! Можна сказати, ми спостерігали «ірисовий рай». У залі, де відбувався захід, були представлені виставки літератури про іриси та картин тернопільської художниці Наталії Басараб, та художниці, мистецтвознавця Наталії Собкович.
Але основне – це зустріч з тернопільським селекціонером, квітникарем з великої букви, творцем понад 120 сортів ірисів Ігорем  Хорошом та художницею, мистецтвознавцем Наталією Собкович.
Ігор Хорош та його іриси
Ігор Ярославович член Американської, Італійської та Середньоєвропейської ірисових спілок. Суддя міжнародного класу. Почесний член Французького товариства ірисів та цибулинних рослин.
 Він розповів учасникам заходу про свій шлях у світ ірисів та представив нашій увазі колекцію найкращих їх зразків власної селекції. 
 Ігор Ярославович з любов’ю розповідав про кожну квіточку, адже в них вкладена часточка душі. Це надзвичайно кропітка робота, оскільки на створення одного нового сорту може піти більш як три роки.
Сорти його селекції неодноразово отримували нагороди на престижних міжнародних  конкурсах. А іриси сорту «Дельфін і русалка» та «Вечори на хуторі» - отримали найвищу нагороду в українському ірисівництві – медаль Ніни Мірошниченко.
Учасники заходу уважно розглядали квіти, фотографували на пам’ять.

Під час заходу
Під час заходу
А Наталія Григорівна Собкович розповіла гостям про свої картини, виконані у техніці шовкографії, аквареллю та олійними фарбами.
Наталія Григорівна Собкович
Фото  на пам'ять із студентами Тернопільського національного університету
Фото  на пам'ять із студентами ТКТЕК
Приємні спогади про захід  залишилися в усіх гостей нашої бібліотеки.


Немає коментарів:

Дописати коментар