пʼятниця, 12 квітня 2019 р.

Птахівництво – найдієздатніша галузь

   Птахівництво, завдяки високій якості продукції та швидкій окупності займає приорітетне місце серед галузей тваринництва.
  Виробництво продукції птахівництва в нашій країні зосереджено у спеціалізованих підприємствах та господарствах населення.
  Ефективність виробництва є узагальнюючою економічною категорією, яка відображається у високій результативності використання засобів виробництва і праці. У птахівництві  - це одержання максимального обсягу продукції на 1 метр квадратний підлоги, або на одну голову птиці з найменшими витратами кормів, праці тощо. Економічна ефективність відповідає розміру чистого прибутку, що залежить від ціни реалізації продукції.
   Прогрес у птахівництві багато в чому залежить від селекційної роботи, спрямованої на створення нових  і вдосконалення існуючих порід, ліній, кросів (брендів) птиці.
Бірівська барвиста
Велику відповідальність за розвиток галузі птахівництва несуть селекціонери. Вони повинні створити генетичний продукт, тобто птицю, використання якої забезпечить прибуток у всіх ланках виробничого ланцюга  і зробить кінцевий фінансовий результат найвищим.
  В Україні ринок товарної продукції визначає ринок племінної птиці. Для одержання яєць і мʼяса в господарствах населення використовується птиця вітчизняної селекції. На сьогоднішній день в Інституті тваринництва НААН України функціонують два племінних заводи з розведення яєчних курей породи сріблястий леггорн Бірківська барвиста та м’ясо-яєчних Геркулес білий.
Геркулес білий
  Потужний сектор виробництва  з найбільш низькою по собівартості продукцією і кінцевою ціною складають великотоварні господарства. Всі вони працюють лише з найвідомішими світовими кросами зарубіжної селекції, які набагато продуктивніші вітчизняних. Це сприяло відродженню і розвитку бройлерного виробництва, але привело до знищення вітчизняної племінної бази, яка не відповідала новим вимогам часу. На переконання вчених, на даний час наші унікальні кроси, популяції  та нові породи ні в чому не поступаються закордонним. Тож ентузіастам залишається сподіватися на те, що в один прекрасний момент великий український бізнес зверне увагу на досягнення української науки, і зробить те, чого не спромоглася зробити держава.
  Щоб більше дізнатися про цю галузь виробництва сільськогосподарської продукції зарошуємо відвідати відділ сільськогосподарської літератури  Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та ознайомитися з матеріалами виставки «Птахівництво – найдієздатніша галузь».
Юлія Шергей
Зав. відділом
сільськогосподарської
літератури ТОУНБ
тел. 52-41-89Немає коментарів:

Дописати коментар