вівторок, 2 квітня 2019 р.

Яскраві та запашні гіацинти


   В якості подарунка замість величезних букетів все більш популярними стають яскраві і запашні гіацинти. Ці цибулинні рослини одночасно і скромні, і величні. Їхня горда постава і дивовижний наряд, та ще й доповнені красивим горщиком, приведуть у захват будь-кого. Адже в природі ці рослини порадують нас своїм пишним цвітінням і приємним ароматом.
   Якщо Ви думаєте, що вирощування гіацинтів - справа дуже клопітка, спробуємо Вас переконати, що це не так.
    Гіацинт - досить універсальна квітка, її можна вирощувати як в саду, так і вдома на підвіконні, головне - створити відповідні умови. І хоча  всі ми знаємо, що цвіте  рослина весною, купити цибулини гіацинта і потурбуватися про раннє цвітіння потрібно ще восени.
       З кінця вересня до листопада місяця саме час для висадки цибулин гіацинта, аби  ранньою весною, як тільки зійде сніг, Ви могли насолоджуватися першими квітами. Перед посадкою обробіть цибулини фунгіцидами для профілактики захворювань. Рекомендуємо Вам препарат Доктор Фолі з ефектом фунгіциду. Для стимуляції кореня ви можете перед посадкою скористатися препаратом Доктор Фолі стартер. Цибулини гіацинтів висаджують на глибину 10-15 см на відстані 15-20 см. Температура ґрунту при висадці повинна бути в межах 3-10°С.
Гіацинти полюбляють сонячні, захищені від вітру місця.
       Основний догляд за рослинами полягає в прополюванні, своєчасному поливі і підгодівлі. Щорічно гіацинти викопувати не потрібно. Старі цибулини просто замінюють новими. Якщо Ваші гіацинти в ґрунті стали гірше квітнути і квітконоси залишаються занадто короткими - викопайте цибулини після пожовтіння листя, приблизно в кінці травня. Очистіть від землі, зайвих наростів і коренів, обріжте листя. Відокремте добре сформовані цибульки-дітки. Помістіть цибулини гіацинтів в паперовий або пакет з тканини і зберігайте в добре провітрюваному приміщенні при температурі 20-25С до посадки. Періодично обприскуйте їх водою, щоб вони не пересохли, інакше результат Вас може засмутити. За місяць до висадки температуру необхідно знизити до 17 градусів, це важлива умова для розвитку квіткової бруньки і красивої квітки гіацинта. В іншому випадку цибулина може взагалі не заквітнути навесні. Гіацинти потребують поливу. Земля повинна бути постійно помірно зволоженою, але ні в якому разі не допускайте застою води.
      Як тільки квітка гіацинта відцвіте, слід обрізати верхівку рослини якомога вище і дозволити листю природно пожовтіти і відмерти, в цьому випадку корисні речовини потраплять назад у цибулину, і на наступний рік рослина знову потішить Вас своїм цвітінням.
     Для тих, хто зацікавився цією надзвичайно красивою квіткою, завітайте до нас і Ви не пожалкуєте.
                                                                                          Наталія Мучка, провідний бібліотекар 
                                                                                         відділу сільськогосподарської літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар