середа, 17 квітня 2019 р.

130 років від дня народження Миколи Олександровича Тюленєва


Мико́ла Олекса́ндрович Тюле́нєв — агромеліоратор, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Академії наук України. 
Народився 5 квітня 1889 року в с. Ганнівка П'ятихатського району Дніпропетровської області (нині Петрівський район Кіровоградської області) в сім'ї службовця. Після закінчення гімназії вчився на сільськогосподарському відділі Київського політехнічного інституту. Деякий час працював у Департаменті землі, згодом близько десяти років був науковим співробітником Радовельської болотної дослідної станції на Житомирщині.
В Українському науково-дослідному інституті гідротехніки і меліорації працював консультантом та обіймав посаду завідувача відділом. 
У повоєнний час трудився в Київському гідромеліоративному інституті. З 1949 р. працював в Інституті фізіології рослин і агрохімії АН України, де розробляв агротехніку вирощування цукрових буряків та інших культур і методику досліджень на торфоболотних ґрунтах. Сконструював разом із колегою С. І. Рудичем п'ятикорпусну кротово-дренажну машину, що дала можливість підвищити врожаї сільськогосподарські їх культур до 40 відсотків. 
Розроблена ним методика дослідів на торфоболотних ґрунтах свого часу була прийнята науковими установами Радянського Союзу. З 1964 р. до останніх днів життя працював професором-консультантом Українського науково-дослідного інституту гідротехніки і меліорації. 
Коло його наукових інтересів — освоєння осушених торфоболотних ґрунтів для сільського господарства
                                                                       Наталія Мучка, провідний бібліотекар
                                                                      відділу сільськогосподарської літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар