середа, 6 березня 2019 р.

Перша усмішка весни


           Підсніжники називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка.
            Ви, мабуть, не раз помічали, як на початку весни бабусі починають продавати невеличкі букетики із ранніх весняних квітів. Чи ж можемо ми уявити, що одного теплого весняного дня люди не побачать на ринку жодного такого букетика? Гайнуть у ліс — а там теж квітів немає. А все тому, що первоцвіти на межі знищення. Щоб врятувати підсніжники від знищення і щоб вони довго милували око, кожен з нас може виростити їх у своєму саду чи на дачі. 
            Висаджування підсніжників та догляд за ними на диво прості. Намагайтеся не купувати посадковий матеріал із розкритими квітками, оскільки відразу ж після садіння вони в'януть і відмирають. Найкраще висаджувати цибулини підсніжників із липня по вересень, а якщо осінь тепла та тривала, то й по листопад. Цікаво, що квіти самі регулюють глибину посадки: якщо ви занурите цибулину в ґрунт занадто глибоко, рослина утворює на квітконосі нову цибулину, але вже на потрібній їй глибині. У будь-якому разі занурювати цибулини підсніжника в ґрунт потрібно не менше ніж на 5 см. Ці квіти гарніше виглядають у групі з 10-30 рослин.
       Поливати їх немає потреби, оскільки ґрунт навесні після танення снігу насичений вологою. Якщо ж зима була безсніжною, а весна видалася сухою, то час від часу слід ґрунт на ділянці потрібно зволожувати, інакше підсніжники виростуть невисокими. Полоти бур'яни теж не доведеться: в цю пору бур'ян ще не росте. А ось підживлення зайвими не будуть, вибирайте для підсніжників мінеральні комплекси, до складу яких входить більше калійних і фосфорних добрив, оскільки калій сприяє формуванню міцних здорових цибулин, що добре зимують у ґрунті, а фосфор стимулює цвітіння підсніжників.
       Підсніжники можуть потерпати від грибкових чи вірусних інфекцій. При ураженні вірусами на наземних органах рослини з'являються світло-зелені й жовтуваті штрихи чи мітки, фактура листя стає горбистою, а краї листової пластини загортаються. Хворий екземпляр потрібно негайно спалити, а місце, де він ріс, полити міцним розчином марганцівки. 
       І не потрібно ходити в ліс, щоб помилуватися красою цих тендітних, ніжних і таких беззахисних первоцвітів.
                                                                                                 Наталія Мучка, провідний бібліотекар 
                                                                                                відділу сільськогосподарської літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар