неділя, 20 травня 2018 р.

Її королівська величність — капуста


У відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної бібліотеки діє виставка книжок і періодичних видань на тему «Її королівська величність — капуста».
Капуста. Її по праву називають – королівська величність, адже це не тільки цінний харчовий продукт, але й незамінний помічник у лікуванні багатьох хвороб. Капуста містить важливі для організму людини вітаміни, вуглеводи, білок та мінеральні солі.
Відомо кілька видів цієї культури: капуста біло – і червоноголова, цвітна, брюсельська, савойська, кольрабі, а також азіатські види – пекінська та китайська.
Капуста дуже вимоглива до вологості ґрунту й повітря. Найбільше вологи вона потребує в період інтенсивного росту листової розетки та формування головок. Але надмірна вологість призводить до їх розтріскування, від чого якість головок знижується, і вони погано зберігаються взимку. Тому полив капусти, яку закладають на зимове зберігання припиняють за місяць до збирання.
Капуста належить до рослин довгого дня, при сильному її затіненні, вона найчастіше зовсім не утворює головок. Довгий світловий день прискорює розвиток рослини.
Щоб більше дізнатися про цю надзвичайно поширену овочеву культуру завітайте до нашої бібліотеки, та ознайомтеся  з матеріалами виставки.    


Немає коментарів:

Дописати коментар