четвер, 12 квітня 2018 р.


Петунія – улюблениця з квітника

Петунія — одна з найпопулярніших квітів для клумб та вазонів. Останнім часом захоплення цими квітами набуло майже масового характеру. Великоквіткові, мініатюрні, кущові, ампельні, махрові і гофровані квітки петунії найрізноманітніших забарвлень тішать око, піднімають настрій і відкривають нові можливості для флористики і дизайну.
Славиться тривалим цвітінням, яскравістю кольорів, ароматом. Квітки махрові й прості, лійкоподібної форми, від чисто-білого, рожевого, блакитного і синього до темно-червоного й темно-фіолетового, майже чорного відтінку. Є сорти зі строкатими квітками.
Насіння петунії висівають у березні-квітні в теплиці або парники при температурі близько 18˚ С. При низькій температурі сходи дерев’яніють, рослини потім погано кущаться. Для посіву зручно використовувати харчові контейнери з кришками — виходять міні-парнички, в яких сіянцям комфортно. Такі ємності легко провітрювати; прозора кришка пропускає достатньо світла, а обсяг навіть зовсім маленького контейнера дає змогу використовувати його до самого пікірування сіянців. Насіння висівають поверхнево, не заглиблюючи і не присипаючи грунтом. Періодично посіви потрібно провітрювати, щоб не збирався конденсат. Сходи з’являються протягом двох тижнів. Поливати потрібно помірно, один раз в 2-3 дні, не допускаючи перезволоження. Поливати сіянці слід акуратно і лише під корінь. При зайвій вологості грунту молоді рослини легко загнивають.  За появи двох справжніх листочків сіянці необхідно пікірувати — акуратно розсадити по окремих стаканчиках.
У відкритий грунт розсаду висаджують у квітні – на початку травня. Петунію можна висівати безпосередньо у відкритий грунт напровесні.

Як будь-яка рослина, що швидко росте, петунія потребує підживлення. Згодиться будь-яке комплексне добриво для квітів.
Зацвітає через 2,5-3 місяці після посіву.
Найпишніше петунія цвіте за теплої сухої погоди, а під час холодної дощової - цвітіння припиняється, але з настанням теплих і сонячних днів знову відновлюється з колишньою інтенсивністю. Після перших заморозків цвітіння припиняється зовсім.
Петунія чутлива до зниження температури, тому квапитися з її висадженням не треба. Висаджують обов’язково з грудкою землі, тому що вона погано приживається. Відстань між рослинами 25-30 см. До грунтів невибаглива, світлолюбна.
У декоративному садівництві поширені дрібноквіткові (діаметр квітки 5-6 см) петунії з простими квітками й великоквіткові (діаметр квітки 7-10 см) петунії з простими й махровими квітками.

В озелененні найчастіше використовують дрібноквіткові петунії, які цінують за надзвичайно рясне, тривале (із червня до морозів) і яскраве цвітіння. Вони світлолюбні, засухостійкі й дуже невибагливі.
У тіні рослина витягається й не зацвітає. Добре росте на різних грунтах (навіть на сильно зволожених), але страждає від застою води. Прекрасно цвіте як у посушливих спекотних районах, так і в середній і північній смугах нашої країни.
Використовується в декоративному садівництві дуже широко: для висаджування на клумби, рабатки, у бордюрах, вазах, на балконах і для висаджування в горщики.

 Валентина Скоренька,
бібліотекар відділу сільськогосподарської літератури ТОУНБ
Немає коментарів:

Дописати коментар