середа, 28 лютого 2018 р.

Велика таємниця маленьких насінин


Результат пошуку зображень за запитом "орхідея насіння"
Насіння орхідеї

З прадавніх часів життя людини було повʼязане з рослинами, що утворювали  насіння. Воно використовується як джерело їжі,  а також слугує для розмноження рослин. Зовнішній вигляд насіння та його розміри досить різноманітні. Найдрібнішим є насіння рослини-паразиту вовчка та представників родини Орхідних. Найбільші розміри має насіння кокосової пальми. Насіння розвивається у завʼязях, які перетворюються в плоди.
Результат пошуку зображень за запитом "насіння зернових культур"
Насіння зернових культур
У сільськогосподарській практиці насінням часто називають плоди, які висівають так само, як насіння.
 Прикладом можуть бути плоди-сімʼянки соняшнику, гречки, плоди-зернівки пшениці і кукурудзи.
 Насіння містить зародок, розвиток якого призупинений. Зародки забезпечені необхідним запасом поживних речовин і захищені оболонками від дії несприятливих зовнішніх факторів.
Насіння є носієм інформації про біологічні, урожайні, господарські властивості рослин, і тому його якість зумовлює рівень врожайності тієї або іншої культури. Значення насіння для сільськогосподарського виробництва полягає в тому, що воно належить до основних засобів, які забезпечують отримання продовольства. 
Сівба високоякісним насінням зареєстрованих сортів є одним з агротехнічих засобів, спрямованих на одержання високих врожаїв сільськогосподарських культур.

Сьогодні особливого значення набуває питання  адаптивного розміщення насінницьких посівів, яке характеризується високою врожайністю.
Отже, щоб ваша нива була щедрою на рясний урожай, потрібно подбати про якісне насіння. Адже маленькі насінини мають свої секрети, дізнатися про які вам допоможе виставка літератури з питань насінництва під назвою «Велика таємниця маленьких насінин», яку підготували працівники відділу сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної наукової бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар