вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Наші улюбленці – собакиЛюди утримують домашніх тварин вже багато тисяч років: для допомоги в певних справах, як друзів або щоб ними милуватись. 

Собака – одна з перших домашніх тварин, приручених людиною. Собаки вперше були використані більше 12 тисяч років тому для допомоги у мисливстві й з того часу багато інших тварин вже заводили як домашніх улюбленців, наприклад, котів, пташок, хом’яків, коней та інших.

Для когось вони є розрадою, хтось намагається навчитися турбуватися про когось, а ще хтось – щоб не бути самотнім. Тому ці тварини однозначно входять до нашого життя і спогади про них залишаються назавжди.

Ми їх любимо, намагаємось догодити, віддаємо їм всю свою любов і ласку. І завжди у відповідь отримуємо відданість, бажання розрадити нас, якщо ми у поганому настрої або чимось засмучені…

Собаки є вірними, розумними і відданими друзями. Деякі породи мають особливо високий рівень інтелекту (німецька вівчарка, ротвейлери). Ці тварини виконують не тільки роль домашнього улюбленця, але й охороняють житло господаря.

На даний час у світі нараховується більше 400 порід собак. Найпоширенішими з них є пекінеси, такси, сенбернари, хаскі, йоркширські тер’єри, шарпеї, німецькі вівчарки. 

Про породи і види собак, про їх лікування й годування, виховання і догляд за ними можна дізнатись багато нового і цікавого, переглянувши книжкову виставку у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Валентина Скоренька

Немає коментарів:

Дописати коментар