вівторок, 31 жовтня 2017 р.

Догляд за кімнатними квітами восениВ осінні місяці кімнатні квіти вимагають особливого догляду й уваги. Дні стають коротшими, температура нижча й у рослин починають сповільнюватись всі біохімічні процеси до стану спокою. У цей час не можна пересаджувати квіти. Світлолюбні рослини (кактуси, сукуленти, гіпеаструми, колеуси, кротони) розміщують на підвіконнях, переважно на південних і східних, де вони зможуть отримувати більше природного сонячного світла. 

Більш тіньовитривалі види (аспідистри, папороті, монстери, філодендрони) можна розміщувати поруч з добре освітленим вікном на столиках або підставках. 

При недостатній освітленості стебла витягуються, листя опадає, а строкаті листки стають зеленими. Азалії, зигокактуси, камелії в період цвітіння не переставляють в інше місце. 

Восени полив кімнатних рослин зменшують до 1-2 разів на тиждень, а кактусів і сукулентних рослин – 1-2 разів у місяць. Квіти легше переносять недостачу вологи, ніж її надлишок, а тривале перезволоження призводить до загнивання коренів. 

 Бульбові рослини (глоксинії, ахіменес, глоріоза, бегонія бульбова) після рясного літнього цвітіння повинні відпочити. У них засихає вся надземна частина, бульби в землі зберігають до весни при температурі близько +10 градусів, не поливаючи до кінця зими. 

Поступово припиняють підживлення кімнатних квітів. Проте рослини, що цвітуть у зимовий період, восени навпаки, починають прокидатися після літнього відпочинку (сенполії, бегонії, цикламен), тому їх підживлюють повним складом мінеральних добрив. 
Якщо у цю пору року ріст рослин сповільнюється, то шкідники навпаки, активізуються (червець, павутинний кліщ). Тому при виявленні паразитів листя рослин необхідно обмити мильним розчином, а потім обробити спеціальними інсектицидами.

При зниженні температури активізуються й різні хвороби, особливо коли в грунті застоюється волога (коренева гниль). Тому варто уважно стежити за вологістю грунту.

Потрібно видаляти пожовкле і зів’яле листя та квіти. Саме відмерлі частини рослини служать ідеальним грунтом для розвитку хвороб.

Нехай ваші квіти радують вас у дощові холодні осінні дні. 

Валентина Скоренька

Немає коментарів:

Дописати коментар