середа, 26 квітня 2017 р.

Мала перепілка – але дорога


Не всі знають, що вирощувати перепелів значно вигідніше ніж, наприклад, курей. Ростуть вони у п՚ять разів швидше, а кормів потребують набагато менше. Це досить невибагливі птахи. При невеликій кількості їх можна тримати навіть у міській квартирі у клітках для папуг або канарейок – буде  дітям  і забава, і користь.

Розведення перепелів – справа потрібна і варта того, щоб нею займатися. В Україні практично немає великих птахоферм, де б вирощували перепілок. Однак у багатьох районах їх розводять власники невеликих присадибних господарств та комерційні структури. Але досліджено, що цей ринок зайнятий лише на 20 %.Дослідженнями, здійсненими вченими, встановлено, що перепелині яйця є дуже корисним продуктом харчування. У їх жовтках міститься лецитин разом з холестерином у співвідношенні 5 до 1, вони багаті на амінокислоти, ферменти.

У п՚яти перепелиних яйцях, що дорівнює масі одного курячого яйця, міститься у п՚ять разів більше фосфору, у 7,5 разів заліза, у 6 разів вітаміну В1, у 15 разів вітаміну В12. Значно більше нікотинової кислоти, міді, кобальту, незамінних амінокислот.
 Правда, одомашнені перепілки втратили інстинкт квочки, тому для виведення молодняку застосовують штучну інкубацію яєць. Для цього використовуються будь-які малогабаритні промислові інкубатори для перепелиних яєць або іншої птиці. Період інкубації зазвичай становить 17 днів.
Для новонароджених перепелят яслами можуть бути звичайні картонні чи фанерні ящики. А ростуть пташенята дуже швидко. За два місяці їхня вага збільшується у 20 разів і вони практично досягають розмірів дорослого птаха. Нестися починають у віці 35-45 днів. Несуться вони майже щодня. Більше року утримувати несучок не вигідно – у них знижується яйценосність.
 Перепелині яйця і м՚ясо – білковий повноцінний лікувальний і дієтичний продукт. Термін зберігання яєць  в три рази більший, ніж курячих (до трьох місяців в холодильнику і до 1 місяця при кімнатній температурі).
І сальмонельоз перепелиним яйцям не загрожує.
 Отже, перепільництво – вигідна і перспективна справа. Перепілка компактніша і менш вибаглива, ніж курка, і здоров՚я у неї міцніше. Птиця швидко себе окупить.
 Всіх, хто бажає більше дізнатися про розведення, догляд і утримання цієї птиці, запрошуємо відвідати Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку й ознайомитися з виставкою літератури « Мала перепілка – але дорога», яка діє у відділі сільськогосподарської літератури.

Немає коментарів:

Дописати коментар