середа, 21 грудня 2016 р.

Біопаливо – вимога часуУкраїна належить до енергодефіцитних країн і освоєння відновлювальних джерел енергії є важливим фактором підвищення рівня її енергетичної безпеки.
Нагальна потреба розвивати альтернативні джерела енергії всередині країни пов'язана з гострими проблемами сьогодення – високою залежністю від імпорту енергоносіїв, що впливає на нестабільність цін і позначається на добробуті населення країни, а також із загостренням екологічної ситуації у зв'язку із щорічним збільшенням викидів шкідливих речовин в атмосферу.
Тож у цьому контексті важливу роль у розвитку біологічних видів палива відіграє сільське господарство, оскільки саме сировину рослинного походження використовують як джерело для їхнього виробництва.
Зважаючи на великий аграрний потенціал України, можна частково забезпечити себе власними біоенергетичними ресурсами, що сприятиме зменшенню залежності від імпорту енергоносіїв та поліпшенню навколишнього середовища.
В якості біологічної сировини для біопалива використовують насіння ріпаку, соняшника, кукурудзи, сої.
Пеллети з соняшникового лушпиння
Враховуючи сприятливі грунтово-кліматичні умови, провідне місце серед енергетичних видів сировини в Україні можуть зайняти і цукрові буряки. Цукробуряковий підкомплекс охоплює сферу виробництва, до якого входять сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства і господарства населення, які вирощують цукрові буряки, та цукрові заводи, які їх переробляють, одержуючи, крім цукру, велику кількість побічної цукровмісної продукції, яку можна розглядати як перспективну сировину для переробки на біоетанол.
Цукрові буряки

Одним із перспективних напрямків у цьому є і вирощування енергетичної сировини на ділянках швидкорослих деревних порід, зокрема верб, тополь та інших листяних порід, здатних до легкого відновлення надземної частини після її зрізання.
Енергетична верба
 
Ще однією перспективною рослиною для виробництва твердого біопалива є міскантус - близький родич цукрової тростини, але має низьку концентрацію цукрози в стеблах. Це рослина невибаглива до грунтів, і уже з другого року вирощування можна отримувати промисловий урожай. Насадження міскантусу можна використовувати упродовж близько 30 років.
Насадження міскантусу
Україна має великий біоенергетичний потенціал і, при повноцінному використанні малопродуктивних земель, здатна повністю його використати для створення сировинної бази альтернативної енергетики.
Валентина Скоренька
бібліотекар відділу
сільськогосподарської
літератури
ТОУНБ

Немає коментарів:

Дописати коментар