четвер, 8 грудня 2016 р.

Хвороби кімнатних рослинЗимової пори кімнатні рослини потребують особливої уваги. Відсутність оптимальних умов для нормального росту і розвитку квітів є основною причиною пошкодження їх шкідниками і хворобам інфекційного (гриби, бактерії, віруси, нематоди) і фізіологічного (не паразитарного) походження. У догляді за вазонами дуже важливо вчасно помітити проблему, яка виникла, визначити характер пошкодження рослини, що дасть можливість швидше запобігти розвитку хвороби.
 У міських квартирах, де повітря занадто сухе, кімнатні рослини найчастіше хворіють і піддаються появі шкідників (трипси, павутинні кліщі). Запобігти цьому можна, обприскуючи рослини з пульверизатора. Посилює дію негативних факторів недостатній або надмірний полив. Важливо знати також, що поливи холодною водою дуже шкідливі для вазонів. Це може викликати захворювання коренів. Найкраще, коли вода для поливу на 1-2º вища від кімнатної температури.
Найчастіше кімнатні рослини пошкоджуються бактеріальною гниллю.
Виникненню цього захворювання сприяє висока вологість, недостатність фосфору і калію, внесення свіжих органічних добрив. Гниль з'являється на нижній стороні листка у вигляді водянистих плям, які просвічуються. Пошкоджені листки засихають. Хворі рослини рекомендується знищувати.


Немає коментарів:

Дописати коментар