четвер, 30 червня 2016 р.

Аптека в саду і на городі


Про лікувальні властивості малини, калини, смородини всі знають ще з дитинства. Чаї, приготовлені з цими  ягодами  - незамінимі під час простудних захворювань.
Але відомо, що лікувальними власти-востями володіють також і  яблука. Крім високих десертних смакових якос-тей їх викорис-товують як дієтичний засіб при лікуванні різних захворювань. Цілющі властивості плодів зумовлені їх хімічним складом. Вони багаті на органічні кислоти, пектинові речовини, клітковину, вітаміни С, В1, В2, В3, В6, В9, Р, Є, РР, фітонциди, дубильні речовини, мікроелементи. Завдяки вмісту солей калію плоди справляють жовчогінну і сечогінну дію, а також мають здатність виводити оксалати калію з нирок. Клітковина і пептиди, присутні у них, сприяють покращенню травлення.
Яблучні дієти використовуються для лікування хронічних ентероколітів, розладів шлунково-кишкового тракту, для профілактики простудних захворювань.
В народній медицині використовують також сушені квіти яблуні при гастритах. Листки яблуні мають жаропонижуючі та протипухлинні властивості, використовуються  при лікуванні поліартриту, ревматизму, подагри.
Виноград також відомий своїми лікувальними властивостями. Він містить три вітаміни, які мають пряме відношення до системи крові й кровотворення: фолієва кслота, вітамін К, і вітамін Р. Великий набір мікроелементів у ягодах також тісно пов'язаний із кровотворенням. Виноград, особливо мускатних сортів, має фітонцидні  властивості. Він пригнічує кишкову паличку й холерного вібріона.З давніх часів виноград застосовується для лікування хвороб печінки, нирок, легень, серцево-судинної системи, а також для поліпшення обміну речовин.   
У народній медицині настої й відвари з листя винограду використовуються для полоскання горла при ангіні, в приготуванні компресів при шкірних захворюваннях, свіжі листки – як ранозаживляючий засіб.
Лікувальні властивості шовковиці також відомі людям. Її ягоди мають ранозаживлювальну. Жовчогігнну, сечогінну протизапальну дію й рекомендуються при дискінезії жовчовивідних шляхів, закрепах, набряках серцевого і ниркового походження. Помічено, що вживання ягід шовковиці благотворно впливає на зір. Вони корисні при порушеннях обміну речовин, недокрів'ї, використовуються як засіб, що очищає кров, мають антисептичну і протизапальну дію.
В народній медицні викорстовується і кора шовковиці, настої якої застосовують для профілактики серцевих захворювань.
Відомі також лікувальні властивості грецького горіха. В медицині використовують листя, оплодні, перегородки плодів для лікування цинги, зубного болю, анемії, хвороб шлунку, зобу, цукрового діабету, шкірних та інших хвороб.
У ядрах стиглих плодів міститься 60 – 70 % жирів, мінеральні речовини (солі заліза, кобальт), білки, вуглеводи, вітаміни С, Р, В1, Є, К, це робить їх дуже корисними  для нашого організму. Матеріал підготовлений за сторінками літератури та періодичних видань виставки, діючої у нашому відділі. Тут також містяться рецепти народної медицини, щоб правильно  використовувати цілющу силу «природної аптеки».

Немає коментарів:

Дописати коментар