вівторок, 21 червня 2016 р.

Аптека в саду і на городіПролетіла  весна, на порозі літо. У саду і на городі продовжують набирати свою чарівну силу овочі, ягоди, фрукти. І, як не дивно, вони можуть бути не тільки їжею, але й хорошими природними ліками для нашого організму.
Так всім відома картопля – це не тільки наш «другий хліб», але і справжня комора корисних для людини біологічно–активних речовин. Вона містить достатню кількість мікроелементів: заліза, міді, марганцю, цинку, йоду та ін. До її складу входять вітаміни: С,  В1, В2, РР,  F, Є, К. Всього 200г молодої картоплі в "мундирах" містить добову дозу аскорбінової кислоти. Широко відомі і  її лікувальні властивості. Так свіжий сік картоплі сприятливо діє при гастритах з підвишеною кислотністю. В народній медицині сиру терту картоплю прикладають до уражених ділянок шкіри при опіках, екземі.
Не менш цілющі властивості має морква – це ліки від 150 хвороб. А ще моркву вважають еліксиром вічної молодості. Найголовнішим у моркві є каротин, за вмістом якого вона не має рівних з-поміж інших овочів, поступаючись хіба що перцю.
Морква може бути дуже корисною при хворобах серця, гіпертонії, захворюваннях жовчовидільної системи та нирок, адже коренеплід багатий на солі калію, після його вживання спостерігається жовчогінний, послаблюючий, сечогінний ефект.
Ще з стародавніх часів медики й кухарі залишили нам настанови про цілющі властивості ще однієї овочевої культури – капусти. Вони вважали її ліками практично від всіх хвороб. Цікаво те, що в процесі квашення, варіння чи тушкування корисні властивості капусти не руйнуються, а лише видозмінюються.
Корисна вона під час лікування виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічних гастритів, особливо зі зниженою кислотністю, захворювань печінки та селезінки, ожиріння та ін.
Одним із надранніх вітамінів з нашого городу є ревінь. Цінність його у тому, що в їжу вживається він уже ранньою весною. Черешки ревеню містять велику кількість органічних кислот: яблучну, лимонну, янтарну, а також вітаміни А, В, С, D, РР, пектини, мінеральні речовини, клітковину, які так необхідні нашому організму після довгої зими.
 Про всі ці овочі, і їх цілющі властивості вам розповість виставка літератури і періодичних видань яка діє у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар