четвер, 24 березня 2016 р.

Зернобобові культури в рослинництві України (До Міжнародного року зернобобових)

68-ма Генасамблея ООН проголосила 2016-й рік Міжнародним роком зернобобових. За допомогою цього кроку представники Генеральної Асамблеї сподіваються привернути увагу всього населення планети до раціонального використання зернобобових культур, а також підкреслити їх важливість у сучасному раціоні людини. 
Квасоля
Горох
Бобові овочеві культури – унікальний продукт. Вони смачні, поживні й надзвичайно корисні, тому відомі людині ще з кам’яного віку і вирощувались у всіх частинах світу, крім Австралії.
Найчастіше в кулінарії використовують квасолю, горох, сою, сочевицю, маш і нут. За вмістом білка плоди бобових близькі до м’яса, причому білок гороху, сої або квасолі засвоюється організмом набагато легше від м’яса.Також у них багато органічних кислот, жирів, вітамінів і мінеральних солей. Використання в харчуванні бобових підвищує імунітет, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, покращує травлення, зміцнює нервову систему. 
Соя
Бобові культури мають важливе і агротехнічне значення як культури з енергозберігаючим потенціалом. Їхня коренева система досить глибоко проникає в грунт і використовує поживні речовини з високорозчинних сполук. Бульбочкові бактерії на корінні засвоюють азот повітря і тим самим збагачують ним грунт, що має важливе значення в підвищенні його родючості. У зв’язку з цим бобові є добрим попередником для інших сільськогосподарських культур.
Біб
Сочевиця
 
У відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної бібліотеки організована книжкова виставка, присвячена даній темі, на якій представлені книги та періодичні видання.
Валентина Скоренька
бібліотекар відділу
сільськогосподарської
літератури ТОУНБ

Немає коментарів:

Дописати коментар