четвер, 11 грудня 2014 р.

Кімнатні рослини взимкуВзимку кімнатні рослини потребують особливого догляду. У цей період їх коренева система працює в уповільненому режимі, поглинання вологи відбувається не так інтенсивно, як у весняно – літній період, тому поливати їх потрібно дуже акуратно. Потрібно стежити, щоб грунт не пересихав і,навпаки, не закисав від надмірного поливу.
Найкращою водою для поливів є дощова і снігова. Квітникарі вже давно помітили сприятливий вплив снігової води на кімнатні квіти. Експериментально встановлено, що вона прискорює ріст і розвиток рослин, і не засолює грунт. Особливо помічено її вплив на цикламени, вони рясніше цвітуть,забарвлення квітів яскравіше, тривалість цвітіння збільшуєтбся. Поливати їх потрібно обережно, намагаючись не намочити квіти і листя.
Взимку краще поливати квіти вранці.
Для росту кімнатних рослин узимку дуже важливо тримати горщики в теплому місці (заклеїти всі щілини між вікном і підвіконням, заткнути вікна, і між горщиками й підвіконням помістити теплоізоляційну прокладку з дерева, пінопласту або з будь-якого іншого теплоізоляційного матеріалу). Це необхідно зробити обов'язково, якщо у вас бетонні або кам'яні підвіконня, і якщо ви хочете, щоб ваші рослини благополучно перезимували, а не купуєте їх у якості одноразових "букетів". Тоді є надія, що земля буде приблизно кімнатної температури (особливо у випадку використання пластикових горщиків - у глиняних відразу після поливу й доти, поки стінки горщика залишаються вологими, температура ґрунту в ньому завжди нижча за кімнатну).
Є два шляхи вирощування кімнатних рослин узимку: дати їм умови для росту (більшість тропічних рослин не має потреби в періоді спокою), або допомогти їм перейти в "сон", якщо немає можливості надати нормальних умов, для цього необхідно скоротити полив. Узимку, звичайно, не вдасться досягти того, щоб температура земляної грудки була вищою  за температуру повітря в кімнаті, а це означає, що коріння не зможе працювати на повну силу (тобто рослини будуть вимагати від коріння неможливого). Всмоктування води корінням зменшується. Якщо помітите ознаки в'янення рослини при вологому ґрунті - просто обприскайте рослину, не поливаючи її! Полив не тільки нічого не дасть, але й погіршить ситуацію, оскільки коріння без доступу повітря в холодній землі почне просто гнити. Поливати тільки після часткового просушування землі. До пересушування доводити не потрібно, але й поливати, поки земля ще хоч трохи волога, не можна.
Бажаємо успіху!

Немає коментарів:

Дописати коментар