четвер, 3 липня 2014 р.

Її величність трояндаБезмежно багатий світ квітів, але вершиною його є троянда. Слава про неї прийшла до нас з далекого минулого. Археологи знайшли відбитки пагонів, квіток троянд, вік яких налічує 25 млн. років.
Розмаїття форм і барв, чудовий аромат  «цариці квітів» захоплювали багатьох філософів, мислителів минулого. Троянда була у пошані в усіх народів стародавнього світу. Зображення їх викарбовували на колонах палаців і храмів.
Греки присвятили троянду богині краси Афродіті, храми якої тонули в трояндових садах.
У ІІІ ст. до нашої ери грецький натураліст Теофраст  описав способи розмноження троянд: насінням і кореневими відростками. Він згадує і про стопелюсткову троянду. Пліній Старший ( І ст. н. е.) описує розмноження троянд способом щеплення.
У Римській імперії трояндами встеляли дороги, якими полководці – переможці поверталися додому.
На берегах Дніпра перші троянди з'явилися у ІХ – ХІ ст. У ті часи Київська Русь мала стосунки з Візантією, звідти, ймовірно, вони і були завезені.
Перший сад троянд в Україні було засновано в Києві ( 1735р.) на території теперішнього Центрального парку культури та відпочинку.
Однак у ті часи культивування троянд було обмежене. Вирощували їх в окремих маєтках квітникарі – любителі.
Значного поширення набула культура троянд після заснування ботанічних садів. Саме вони є науковими центрами, куди надходять нові, інтродуковані в усіх частинах світу сорти троянд і шипшин.
На даний час є дуже багато різних сортів цих чудових квітів, і можливість придбати їх стала набагато доступнішою. А як висаджувати троянди, боротися з їх хворобами і шкідниками ви можете дізнатися з літератури, представленої на виставці у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Завітайте до нас, ознайомтеся з виставкою, це допоможе вам виростити чудові троянди у вашому саду.

Немає коментарів:

Дописати коментар