середа, 5 лютого 2014 р.

Поливаємо кімнатні рослиниНайбільше невдач у вирощуванні кімнатних рослин пов'язано з неправильним поливанням.
«Неправильно» — це не означає  «мало». Від надлишку вологи рослини також страждають,як і від не достатку. Різні групи рослин потрібно поливати з різною частотою. Одні — щоденно, інші — один раз в тиждень ( деякі один раз в 10 днів).
При високій температурі повітря вода з землі дуже швидко випаровується, тому в спеку поливати квіти потрібно більше.
Найкращою для поливі рослин є дощова і снігова вода, та в місцях з несприятливим екологічним становищем її плюси зменшуються через велику концентрацію токсинів у повітрі, які шкідливі для кімнатних рослин.
Не бажано поливати вазони водою з-під крана, оскільки вона дуже жорстка, тому її потрібно відстояти не менше доби, а тоді використовувати.
Кип'ячена вода також не годиться для поливання квітів, бо в ній немає розчиненого повітря, без якого корені рослин загниваються.
Для поливання найкраще використовувати поливальну лійку з дрібними дірочками, оскільки її  тонкі струмені не  зіпсують структури ґрунту в горщику.
Якщо після поливання земля покрилася кіркою,її потрібно розрихлити.
Поливати рослини потрібно ввечері, і в жодному разі не під прямими сонячними променями: вони можуть отримати опіки.
Потрібно також пильнувати, щоб земля в горщиках не була занадто мокрою, щоб вода зверху  не стояла вода — рослина може захворіти. Земля в горщику також  не повинна пересихати, лише кактуси можна поливати тоді , коли земля вже зовсім пересохла.
Якщо вам потрібно поїхати з дому, а доручити догляд за квітами немає кому, скористайтеся практичними порадами:
  • Закрийте днище горщика корком;
  • Переверніть пляшку з водою і поставте шийкою на землю в горшку;
  • Наберіть у велику посудину води, наріжте з тканини джгутів. Один кінець джгута опустіть на дно посудини, інший — присипте землею у горщику з рослино. Посудину з водою поставте так, щоб її дно знаходилося вище рівня ґрунту в горщиках з рослинами.
Бажаємо вам успіху!

Немає коментарів:

Дописати коментар