пʼятниця, 18 жовтня 2013 р.

ХРИЗАНТЕМА ─ КОРОЛЕВА ОСЕНІПрийшла  золота осінь. Дні стали короткими,а ночі подовшали. Саме в цю пору в наших квітниках зацвітають чарівні хризантеми.
У перекладі з грецької слово хризантема означає  « золота квітка ». Її ввели у культуру майже три тисячі років тому в Китаї, де вона завжди була улюбленою, і  вважається квіткою мудрості.
Другою батьківщиною хризантеми стала Японія, де її називають ,,кіку”, тобто „ сонце”, і вона є символом сонця, символом нації.
В Україну хризантеми потрапили у другій половині XVIIIст. На Київській сільськогосподарській виставці 1897 року найбільшу колекцію сортів хризантем  представила садівнича фірма О.К. Вессера. В основному їх вирощували в оранжереях,а як рослину відкритого грунту почали культивувати порівняно недавно.
Хризантеми називаютьквітами короткого дня, тому що для формування бутонів рослині потрібно мінімум  дев’ять з половиною годин темноти на добу.
Щоб вивести особливо великі виставкові гібриди, квітникарі спеціально одягають на бутони темні чохли. Такий метод підходить тільки для білих і жовтих гібридних сортів.
Хризантеми – світлолюбні рослини. Для їх вирощування необхідно підбирати сонячні ділянки. При недостатньому освітленні рослини витягуються, цвітіння послаблюється.
Велику популярність серед квітникарів-любителів здобули багаторічні садові хризантеми. Їх розмножують живцюванням ( навесні) й діленням куща(протягом всього вегетаційного періоду).
Живцювання у відкритому грунті проводять, коли рослини відростуть на
10-15 см заввишки. 
Для живців використовують верхню  частину пагонів з трьома-чотирма розвинутими листочками.

Живці виламують або зрізують ножем під листковим вузлом, нижній листок видаляють, і рослину висаджують у відкритий грунт на глибину 3 – 4 см, добре поливають, накривають зрізаною пластиковою пляшкою. Живці регулярно поливають. Вони укорінюються за два–три  тижні, про це свідчить те, що рослини починають рости. Коли живцям стає мало місця під накриттям,його можна зняти.
Більше цікавої інформації про хризантеми можна отримати у відділі сільськогосподарської літератури Тернопільської  ОУНБ, де підготовлена виставка літератури на дану тему з фондів відділу,це  періодичні видання: „Цветоводство”,  „Квіти України”,  „ Наша дача”  та  книги про квітникарство.

Немає коментарів:

Дописати коментар