вівторок, 3 вересня 2013 р.

ПатисониПатисон, або тарілчастий гарбуз ─ однорічна трав’яниста рослина з сімейства гарбузових. Це різновид гарбузи звичайної, але культура більш теплолюбна і вимоглива до вирощування. Використовують їх, як і кабачки, вареними, жареними і маринованими.
Висаджувати патисони потрібно в захищених від північного вітру місцях, в добре удобрений ґрунт, своєчасно поливати і підживляти. За вегетаційний період рослини підживляють тричі: перший раз ─ до цвітіння, а під час плодоношення ─ ще два рази з інтервалом у 15 днів. Тоді вони вчасно потішать вас своїми плодами.
Найкращими для споживання є молоді зав’язі патисонів діаметром 2-6 см , які використовують для заквашування,також для приготування гарячих та холодних страв. Плоди від 6 до 12 см маринують, або фарширують. В їжу використовують і великі,перезрілі плоди (сім’яники)  м’якоть яких ,очищену від шкірки, можна використовувати для приготування овочевих блюд.
Збирати патисони потрібно кожні 2-3 дні,інакше затримується цвітіння і формування нових плодів, а недорозвинуті зав’язі можуть обсипатись.
Якщо на грядці посадити патисони різних сортів, з різною кольоровою гамою плодів, і збирати їх дрібними (3-5 денними),  то при маринуванні в півтори- чи дволітровій банці вийде різнокольорове асорті, яке порадує вас взимку не тільки красою, а й смаком.
Більше інформації про сорти, культуру вирощування і догляду за патисонами ви зможете дізнатися у книжках і періодичних виданнях, які містяться у фондах відділу сільськогосподарської літератури Тернопільської обласної наукової універсальної бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар