середа, 22 травня 2013 р.

Помідори


Без них не можна уявити ні великий сільський город, ані кількасоткову дачну діляночку землі. Практично всі люблять споживати ці червоні плоди. в яких природа дарує  цілу низку цілющих для організму компонентів
Плоди томатів багаті на солі натрію, калію, магнію, кальцію, заліза, фосфору, йоду, амінокислоти, вітаміни С, В, В2, В9, РР, бета-каротин. 
А зараз поговоримо про те, як їх виростити.
У квітні продовжуємо догляд за розсадою помідорів. Вона є досить вибагливою до вологості повітря. Якщо воно сухе, корені не встигають забезпечувати листки водою, внаслідок чого вони в´януть, асиміляція і ріст припиняються. Томати краще ростуть і розвиваються при відносній вологості повітря 50-60 %.
На ріст і розвиток рослин впливає також інтенсивність освітлення та тривалість світлового дня. Помідори – світлолюбива культура.
Порівняно з іншими овочевими культурами вони менше вимогливі до грунтів. Добрі врожаї дають помідори на легких структурних чорноземах, на грунтах, що добре прогріваються і багатих на органічну речовину.
Помідори дуже вимогливі до попередників. Їх слід висаджувати після огірків, цибулі, люцерни, капусти, пшениці. Самі вони – добрий попередник для більшості овочевих культур.
Рослини чутливі до умов мінерального живлення (суперфосфат).
Масове висаджування розсади у відкритий грунт можна розпочинати тоді, коли мине загроза заморозків на поверхні грунту нижче -3 градуси С, найкраще після 20 травня.
Якщо немає присадибної ділянки, томати можна вирощувати в умовах міської квартири на підвіконнях, балконах і лоджіях.
Більше інформації можна отримати у книжках та періодичних виданнях з фондів відділу сільськогосподарської літератури ТОУНБ.  

Валентина Журавлюк, бібліотекар відділу сільськогосподарської літератури


Немає коментарів:

Опублікувати коментар